Działalność

 

„To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne” - jakże uniwersalnymi stają się dziś słowa wypowiedziane przez Abrahama Lincolna. 

Stowarzyszenie nie bez przyczyny nosi nazwę Obywatelskie Świebodzice. Powstało, bo chcemy pracować dla Was – mieszkańców, czyli tych, którzy są sercem Świebodzic. 

Bez kolejnych pokoleń mieszkańców nie byłoby wspaniałej historii naszego miasta, doniosłych wydarzeń, tętniących życiem zakładów pracy, pięknych zabytków, które urzekają nas swoim pięknem każdego dnia.

Chcemy, żeby mieszkańcy w większym stopniu mogli decydować o tym, co dzieje się w mieście. Rolą władz miasta jest słuchać głosu mieszkańców nie tylko w czasie wyborów, ale słuchać ciągle, i wyciągać z tego konstruktywne wnioski. Choć teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką, to zawsze - jest szansa na zmianę. 

Dlatego, rozmawiajmy, aby uzyskać odpowiedź na pytanie, które problemy, czy też konkretne zadania, wg Was, powinny zostać załatwione w pierwszej kolejności. Już teraz zacznijmy wspólnie zapisywać nowe karty w historii naszego miasta. Słuchajmy siebie nawzajem. Szanujmy. Bądźmy partnerami. 

Czekamy na Was. Mieszkańców, którym nie jest obojętne, jak będą wyglądać Świebodzice za kilka, czy kilkadziesiąt lat. W jakim mieście będą dorastać nasze dzieci i mieszkać nasi rodzice.

Nasz głos – jest Waszym głosem. Wspólnie zadbajmy, by z potężną siłą rozbrzmiał w naszym mieście – w Świebodzicach.